2021-05-10, pirmadienis, 04:12.     Šiandien Pagėgiuose saulė teka 05:20, leidžiasi 21:08, dienos ilgumas 15:47.

Šlaitinio stogo šiltinimas. Ką būtina žinoti?

2020-11-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šlaitinio stogo šiltinimas. Ką būtina žinoti?

Ar žinojote, kad net iki 25 % šilumos yra prarandama per stogo atitvarinę konstrukciją? O lietaus keliamas triukšmas taip pat labai priklauso nuo stogo šiltinimo?

 

Stogo konstrukcija yra vienas brangesnių namo konstrukcijos dalių, todėl iš anksto pasirinkti kokybiški sprendimai tarnaus ir saugos namų šilumą ilgus metus.

 

Kodėl šlaitinio stogo šiltinimo darbams turėtumėte naudoti akmens vatą?

 

Akmens vata pasižymi savybėmis, kurios kuria komfortišką namų aplinką. ROCKWOOL akmens vata gali atlaikyti ugnį ir temperatūrą viršijančią 1000 °C. Ji veikia kaip ugnies barjeras, kuris padeda išvengti gaisro plitimo.

Taip pat Akmens vatos savybės gali žymiai sumažinti ir vėsinimo išlaidas.

 

Tyla yra bene svarbiausias komforto elementas namuose. ROCKWOOL akmens vatos gaminiai yra tankūs, todėl jie užtikrina gerą akustinę kontrolę plačiame garso dažnių diapazone. Vienas esminių šiuolaikinio gyvenimo būdo reikalavimų yra efektyvi triukšmo izoliacija.

 

Akmenos vatos gaminiai rinkoje jau daugiau nei 60 metų, todėl jau įrodė savo ilgaamžiškumą.  Laikui bėgant akmens gaminiai nesensta, nesusitraukia ir gerai užpildo tarpus tarp karkaso elementų, be plyšelių, galinčių būti šilumos nuostolių priežastimi.

 

Šlaitinio stogo šiltinimas

 

Stogo ir palėpės šilumos izoliacijos sluoksnio storis paprastai būna 20–25 cm, nes čia sukyla šiltas patalpų oras, temperatūra visada aukštesnė, nei grindų ar žmogaus aukščio lygyje

 

Montuojant akmens vatą labai svarbu išvengti klaidų, nes tai pakenks šilumos izoliacinėms savybėms.

 

Prieš pradedant montuoti akmens vatą svarbu išsimatuoti atstumą tarp karkaso elementų. Plokštės visada turi būt 1-2 cm didesnės nei tarpai tarp laikančių elementų. Tokiu būdu akmens vatos plokštė pilnai užpildys visus plyšius, tačiau nebus per stipriai perspausta.

 

Montuojant antrą šiltinimo sluoksnį akmens vatos lapai turi uždengti pirmo sluoksnio vatos sujungimus.

 

 

Toks daugiasluoksnis montavimo būdas yra reikalingas tam, kad eliminuotumėme galimus šilumos nuostolius tarp plokščių, todėl perdengiant sujungimus keliais sluoksniais to išvengsime. 

 

Erdvės tarp izoliacijos ir dangos storis turėtų būti nuo 3 iki 6 cm. Norint užtikrinti laisvą oro cirkuliavimą per pertvarą, būtina padaryti kiaurymes stogo nuosvyroje orui įtekėti ir kraige orui ištekėti

Nors šiltinant palėpę reikėtų vengti bet kokio nesandarumo ir šilumos tiltelių, negalima pamiršti ir kai kurių išimčių – pvz., palikti vėdinimo tarpą, jeigu šiltinamo stogo paklotas yra ištisinis.

Contact form

Šios dienos vardadieniai